Contact

Przełomowa
funkcjonalność
w
kontekście
wydajności
renderowania
i
responsywności
UI?

Od ponad pół roku jest dostępna nowa wersja React’a, na którą przyszło nam czekać niemalże półtora roku. Czy odliczaliście razem z nami? Co nowego pojawia się w najnowszej wersji, a przede wszystkim, czy warto było czekać?

W React 18 zawitała współbieżność!

Concurrent Rendering Mode – zyskaliśmy możliwość renderowania w trybie współbieżnym. W bibliotece wykorzystano wiele zaawansowanych mechanizmów, takich jak kolejki priorytetowe, czy wielokrotne buforowanie. Do czego jednak właściwie może nam to posłużyć w praktyce i o co możecie być zapytani podczas rozmowy rekrutacyjnej?

W trybie współbieżnym możemy:

  • wielokrotnie przerywać renderowanie
  • wznawiać renderowanie
  • całkowicie porzucić renderowanie

Możliwość przerywania dotąd nienaruszalnego procesu umożliwia nam renderowanie w tle przy jednoczesnym odciążaniu głównego wątku.

Nie ulega wątpliwości, że ta funkcjonalność może być postrzegana jako przełomowa w kontekście wydajności renderowania i responsywności UI.

Podczas rozmów rekrutacyjnych możecie spodziewać się pytań związanych z praktyczną implementacją współbieżności. Z naszych doświadczeń wynika, że tylko 2% kandydatów jest zaznajomiona z tymi mechanizmami – warto więc zwrócić na to uwagę!

Czy byliście zaskoczeni nowymi możliwościami, które udostępnił React 18?